Léky na klouby: Na předpis vs. přírodní

Normální stav kloubů je třeba si během života neustále hlídat. Kromě toho, že organismus pomalu, ale jistě stárne, musíte dávat pozor i na chronická onemocnění pohybového aparátu, která mohou významně ztěžovat váš každodenní život. Víte, co vše vám mohou nabídnout léky na předpis a doplňky stravy na klouby?

Klouby bolí čas od času nejspíš všechny lidi na světě. Může jít například o reakci těla na přehnanou zátěž v průběhu fyzické práce, nebo na velkou námahu v průběhu sportu. Jindy nás zase mohou bolet klouby kvůli chřipce, nebo jiné krátkodobé nemoci.

Pak ale existují i situace, kdy nás pohybový aparát a jeho špatná kondice trápí dlouhodobě. Může se to odrazit například na ranní ztuhlosti, na menší plynulosti pohybu a podobně. V takové chvíli pak přichází čas na léky na bolest kloubů a na dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu jejich normálního stavu.

Kdy se užívají léky na klouby? A co přesně vám může nabídnout kloubní výživa?

Trápí vás problémy s klouby?

Problémy s klouby jsou v naší populaci poměrně dost časté, způsobit je ale může pokaždé něco jiného. Může jít například o jejich zhoršenou funkci po zranění nebo po úrazu. Vliv může mít i fyzické opotřebení a stárnutí, zánět nebo chronické onemocnění. (Mnohá se zatím nedají k naší smůle léčit.)

Jelikož se problém může objevit takřka v jakémkoliv věku, o pohybový aparát bychom se měli začít dobře starat co možná nejdříve to jde.

kdy pomohou léky na klouby

Kdy léky pomohou?

Léky na klouby se tradičně používají při zvládání chronických chorob pohybového aparátu. Patří sem například artritida a artróza. Vždy je předepisuje lékař.

Mnohdy jde o léky, které působí proti zánětům, které mohou být vedlejším produktem vašeho onemocnění. Také mohou zmírňovat pociťovanou bolest. I když ale mohou zpomalit rozvoj nemoci, počítejte s tím, že mnohé neřeší originální příčinu problému. (Částečně i kvůli tomu, že u chronických chorob pohybového aparátu zatím úplně nechápeme, co je způsobuje.)

V mnoha případech je ale jejich užívání nutné pro co nejdelší zachování pohyblivosti člověka.

Léky na klouby na předpis

Mezi léky na klouby “na předpis” můžeme řadit i nejrůznější obstřiky a injekce, které vám lékař aplikuje přímo v ordinaci. Mnohdy se tak dají řešit bolesti kloubů v zádech, bolesti za krkem, bederní páteře a podobně.

Tento typ léčby je sice běžný, ale pro normálního smrtelníka z řady běžné veřejnosti není tak snadno dostupný. Navíc se tak často řeší spíš krátkodobé potíže. (Stavy po úrazech atd.) Obstřik může obsahovat silná analgetika, která by vám měla ulevit od pociťovaných potíží.

přírodní léky na klouby

Přírodní přípravky a doplňky stravy

Pak ještě existuje jedna kategorie přípravků, která je v posledních letech velmi oblíbená. Jsou jí přírodní doplňky stravy na klouby a nejrůznější druhy kloubní výživy. Kloubní výživa podle složení může kromě kloubů a chrupavek pečovat i o svaly, kosti a šlachy. Jelikož tyto přípravky nejsou na předpis, můžete je začít užívat i v mladším věku.

Přírodní doplňky stravy s kloubní výživou jsou navíc produkty, po kterých byste měli sáhnout už při náznaku prvních potíží. Pokud se situace po jejich nasazení za nějakou dobu nezlepší, teprve pak je vhodné kontaktovat lékaře a informovat se o možnosti nasazení léků na klouby.

Kloubní výživu navíc můžete často užívat při konzervativní léčbě chronických onemocnění pohybového aparátu, takže po ní mohou sáhnout i lidé, kteří již mají nějaký konkrétní problém. (Pozor, kloubní výživa vás nevyléčí, ale může udržet vaši pohyblivost v přijatelném stavu.)

Ve složení kvalitní kloubní výživy pak určitě hledejte:

A mnoho dalších, včetně vápníku, vitamín D, vitamínu K a podobně.

Aby bylo užívání přírodních doplňků stravy a kloubní výživy efektivní, počítejte s tím, že je budete muset užívat po dobu několika týdnů až měsíců, než na sobě začnete pozorovat první změny. Tělo totiž není automat, u kterého se všechny změny projeví přes noc. Z toho důvodu vám doporučujeme vytrvat ve vynaloženém úsilí.

Napsat komentář