Bolest lokte: Projevy, příčiny a léčba

Bolest vnitřní strany lokte zažil už nejeden sportovec, či manuálně pracující člověk. Pokud se to stane jednou za několik let, není třeba se znepokojovat. Co když jde ale o permanentní stav, který významně zasahuje do kvality vašeho každodenního života?

Bolest lokte většinou signalizuje, že se něco stalo s kloubem, nebo s vazy. To není dobrá zpráva, protože klouby na rukách potřebujeme k naší každodenní práci. Byť by šlo jen o psaní na klávesnici počítače.

Stejně jako u jiných kloubů ale nelze původce bolesti paušalizovat. Na vině totiž může být celá řada faktorů. Bolest lokte v noci tedy může signalizovat něco jiného, než bolest lokte při pohybu.

Co vše byste měli o bolesti lokte vědět? Na to se podíváme níže.

Jak se projevuje bolest lokte?

Bolest lokte může být způsobena jednorázovým poraněním, které se vám přihodí v rámci úrazu. Nemusí jít vyloženě o zlomeninu, problémy může způsobit i vychýlení lokte z jeho přirozené pozice. 

Mezi časté projevy bolesti lokte patří:

  • Omezení pohybu
  • Bolest
  • Otok
  • Citlivost na dotek
  • Teplá kůže
bolest lokte projevy příčiny

Nejčastější příčiny

Bursitida lokte

Když odhlédneme od výše uvedených příčin, dalším problémem, který může být za bolest lokte zodpovědný, je bursitida lokte. Bursitida je termín, který označuje zánět tíhového váčku, který je přirozenou součástí každého kloubu. Tento stav vzniká poté, co opakujete stále dokola nějaký konkrétní pohyb. Také k němu dochází při infekci. Bursitida naštěstí není permanentní stav, do pár týdnů s jednoduchou léčbou sama odezní.

Tenisový loket

Milovníci sportu už někdy zažili zánět lokte, kterému se říká tenisový loket. Tento stav vzniká po poškození šlach lokte konkrétním pohybem. Tenisový (ale i golfový) loket se ale nemusí překvapivě vyskytovat jen u sportujících jedinců. Těmito stavy mohou trpět i fyzicky pracující lidé.

Artróza lokte

Trápit vás může i artróza lokte, v průběhu které dochází ke ztenčování chrupavky v loketním kloubu. Existuje i revmatoidní artritida lokte, za kterou obvykle stojí abnormalita ve vašem imunitním systému, který následně napadá své vlastní tkáně. V současné době není ani jedna z těchto nemocí léčitelná.

co pomáhá na bolest lokte v noci

Jak léčit loket?

Pokud jste si způsobili úraz, nebo se náhle dostaví opravdu silná bolest lokte neznámého původu, měli byste jít na kontrolu k lékaři, který vás důkladně prohlédne. Pokud ale víte, že máte tenisový loket, nebo je váš loket citlivý na přetížení, můžete si poradit i sami.

Zkusit můžete:

Kloubní výživa

Co pomáhá na bolest lokte je i dlouhodobé užívání kvalitní kloubní výživy. Kloubní výživa, která obsahuje vitamín C, kolagen I. a II. typu, MSM, chondroitin, glukosamin a další složky, má schopnost dodávat kloubům to, co je jejich přirozenou součástí.

Počítejte ale s tím, že kloubní výživu musíte užívat minimálně po dobu několika měsíců, než se její účinek na tělo dostatečně projeví.

Napsat komentář